awesome-portfolio awesome-portfolio awesome-portfolio awesome-portfolio

Lidl NL un TripleAqua pilotprojekts

Esoša veikala modernizācija izmantojot jaunu apkures un dzesēšanas sistēmu.

Datums: 06.03.18

Pasaulē Pirmais 3 cauruļu siltuma sūknis kas izmanto dabīgu aukstuma aģentu - Propæne R433A

Par Veikalu:

Pēc noklusējuma visi Lidl lielveikali Nīderlandē ir aprīkoti ar divām atsevišķām saldēšanas un gaisa kondicionēšanas sistēmām.

Pirmā - R410A 3-cauruļu VRF sistēma, kas nodrošina atsevišķu veikalu, noliktavu un biroju apkuri un dzesēšanu. Otrā -  katram ledusskapim un saldētavai ir ūdens dzesēšanas ķēde (R290) jeb "waterloop" sistēma, kur siltums no šī cikla izkliedējas sausā dzesētājā jeb "dry-cooleri" . Izmēģinājuma projektā tagad ir izmantota jauna siltumsūkņu sistēma, kurā izmanto tikai dabīgu aukstuma aģentu. 

Veikala pārbūve tika veikta 2015.gadā un 2015.g Decembrī tika palaista TripleAqua sistēma. 

Pateicoties inovatīvai TripleAqua sistēmai mēs esam ieguvuši 3 lietas: 

● Enerģijas Taupīšanu - dzesēšanas procesā tiek radīts siltums un apkures laikā aukstums - "TripleAqua" sistēmā šo siltumu un aukstumu uzglabā vēlākai lietošanai vai izmantošanai citā ēkas daļā bez papildus izmaksām. 

Izmanto tikai trīs ūdens caurules - siltā ūdens līnija (28 līdz 36 ° C), aukstā ūdens (12 līdz 18 ° C) un kopēja atpakaļgaitas līnija ar apkārtējās vides temperatūru. Šī patentētā sistēma samazina uzstādīšanas izmaksas.

● Neizmanto četrvirzienu vārstus - jaunā siltumsūkņa konstrukcija novērš nepieciešamību pēc tradicionālajiem četrvirzienu vārstiem. Sistēma darbojas gan dzesēšanas, gan sildīšanas režīmos, izmantojot patentētu tehnoloģiju, padarot iekārtu lētāku un tās darbību efektīvāku.


Klimats:  

Ziema: ekspluatācijas nosacījumi Roterdama / Zwijndrehtas apgabalā ir -10 ° C / 90% mitrums. Sistēma viegli darbojās pie  -7 °C /  100% mitruma. Slapjā sniega, spēcīgā vēja un augsta mitruma dēļ siltumsūknis nekad nav sasniedzis vislielāko kompresoru ātrumu (jaudu). Ziemas veiktspēja un ārējo siltummaiņu atkausēšanās bija ārkārtīgi efektīva. 

Rudens/Pavasaris:  Atkarībā pēc āra gaisa temperatūras, sistēma veica telpu apsildi vai dzesēšanu.  Dienas laikā dzesējot telpas tā akumulēja siltumu, ko izmantoja telpu apsildei nakts laikā, nepatērējot papildus enerģiju. 

Vasara: "TripleAqua" tika pakļauts pastiprinātai pārbaudei un izmēģinājumam vasaras laikā ar tropiskām dienām, ļoti stipros nokrišņos un īpaši mitrās un siltās dienās. Šādos apstākļos ar 32 ° C pie gandrīz 80% relatīvā mitruma gaisa kondensators ΔT sasniedza apmēram 8 K apkārtējās vides temperatūrā. Pie šādas noslodzes, siltumsūknim neizmantoja visu savu jaudu. Tas darbojās tuvu maksimālajai jaudai. 


Iekārtas ekspluatācijas rezultāti: 

Esam ieguvuši -  maksimālu efektivitāti, zemas izmaksas un vieglu klimata kontroli. Papildus tam arī vieglu iekārtu instalāciju un drošu to ekspluatāciju. Kā arī +/-30%  AVK enerģijas samazinājumu. 


405 dienu laikā ir sasniegti izcili rezultāti: 

39 915 kWh par 1 630 m² telpu apsildi un dzesēšanu -  tikai 22 kWh / m2 gadā!  -